המקום הכי טוב לקנות גפילטע פיש מוכן לפסח

כמו שאין ליל סדר בלי מצה, כך גם אין ליל סדר בלי גפילטע פיש – וזאת קביעה ברורה ולא שאלה. גפילטע פיש הוא אחד המאכלים שיהיו מוגשים על שולחן החג בערב פסח ובימי החג, ממש כאילו היה חלק בלתי נפרד מהמאכלים המצוינים. בהגדה. למה דווקא גפילטע פיש, מי אוכל אותה, למה דווקא היא ומהו המקום הכי טוב לקנות גפילטע פיש מוכן לפסח? כל התשובות – במאמר שלפניכם.

מהו גפילטע פיש?

גפילטע פיש (ביידיש: דג ממולא) הוא קציצה של דג טחון, אשר מכינים בדרך כלל מקרפיון. מסורת אכילת הדג נפוצה בעיקר בקרב יהדות אשכנז ומזרח אירופה, כאשר על השולחן אפשר יהיה למצוא אותו בעיקר בפסח ובראש השנה ובחלק מהבתים גם כמאכל יומיומי.

אפשר להכין גפילטע פיש מתוק או מתובל, ונהוג להגישו עם ציר הדגים, חזרת, תפוח אדמה, גזר ויין לבן.

מקור הגפילטע פיש

על פי המסורת. המצאת הגפילטע פיש שייכת ליהודי מזרח אירופה, לא כי הם היו מאוד מלומדים בתחום המטבח, אלא כי הם היו עניים מאוד. מכיוון שהדגים היו הרבה יותר זולים מעוף ומבשר, היו היהודים רוכשים דגים, טוחנים את הבשר שלהם, מערבבים עם לחם ובצל ויוצרים קציצות שיספיקו לכל המשפחה. מאז ועד היום המסורת מלווה את יהודי אשכנז באשר הם, וכמעט בכל בית יהודי ממוצא אשכנזי (ולא רק), אפשר יהיה למצוא גפילטע פיש על שולחן החג.

אז מהו המקום הכי טוב לקנות גפילטע פיש מוכן לפסח?

כן. אפשר להכין גפילטע פיש לפסח לבד והוא יכול לצאת אפילו טעים. מאידך, תהליך ההכנה לא מאוד פשוט, ואם לא מיומנים בהכנה יכול לעבור הרבה מאוד זמן עד שהגפילטע פיש יהיה מוכן, וגם אז לא בטוח שהוא יהיה הכי טוב. אם אתם רוצים לרכוש גפילטע פיש מוכן באמת מוצלח לפסח – אורנג' קייטרינג הוא הכתובת עבורכם.

גפילטע פיש

למה דווקא אורנג' קייטרינג?

כי יש לנו מסורת הכנה ארוכת שנים של גפילטע פיש מוכן מיוחד בטעמו, אשר לקוחותינו חוזרים ומבקשים גם הרבה אחרי שהחג נגמר. אנו עושים שימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר שניתן למצוא, ומבשלים עבורכם גפילטע שיעשיר לכם את ארוחת החג עד מאוד.

אם לסכם – אם אתם מחפשים את המקום הכי טוב לקנות גפילטע פיש מוכן לפסח – אתם בדיוק במקום הנכון. הקדימו הזמנותיכם לחג על מנת להבטיח שיישאר לכם גפילטע כמו שגפילטע צריך להיות. חג שמח!

להזמנות לחצו כאן
×

עגלת קניות