קייטרינג כשר

חברת Maison Culinaire גאה ליצור בפריז, צרפת, את אחת המסעדות הכשרות הגדולות והמקיפות בעולם. כקייטרינג בינלאומי עם ניסיון של למעלה מ -30 שנה כשף בינלאומי בלב פריז, אנו נשענים על המומחיות שלנו בכדי ליצור אוכל ומשקאות כשרים הטובים ביותר העומדים לרשות לקוחותינו. אנו שמחים לתת מענה לצרכים התזונתיים הספציפיים שלך ותחליפים כשרים ניתן לבצע בתפריט שלנו.

כשאתה מזמין ארוחה כשרה מוכנה מראש, היא נארזת במיכל נפרד שנשאר אטום עד שהאורחים שלך פותחים אותה כשאתה מגיש אותה. כל מכלי המזון אטומים ומתויגים עם התוויות המתאימות המציינות שהם מגיעים ישירות מהנציבות הכשרה. מזונות שחוזרים לתערובת נאטמים למניעת זיהום המזון על ידי מזהמים כמו חומרי הדברה, כימיקלים או מזהמים אחרים.

אם קייטרינג כשר שולח חרסינה כשרה לרומן שלך, יש לשטוף רבים מכלי הכסף וכלים אחרים שמספק המלון. לאחר השימוש בהם, הכלים מוחזרים למכונת המלון או למדיח כלים לשטיפה לפני השימוש.

תלוי בחפצים שיש להסיר, ההדחה נעשית במים רותחים או בחום יבש, כמו לפיד נשיפה. ורידי שומן אסורים מוציאים מהבשר והוא ספוג באמבטיה בטמפרטורת החדר למשך שעה. לאחר מכן הוא מונח על שולחן מלוח ומכוסה במלח מכל צדדיו למשך חצי שעה כדי לשאוב את הדם.

בשלב זה, רוב הכלים כבר נפטרו ושולחן העבודה, שלא ניתן לברוק, מכוסה. לא ניתן להפוך את החפצים האחרים כמו סכין, מזלג, להב סכין וידית סכין.

לפני שהמשגיקים יכולים לעזוב, עליהם לוודא כי כלי הקייטרינג לא יתבלבלו במלון ויוחזרו למפכ"ל. לאחר הגשת המנה, יש לוודא שאף מלצר לא יעבוד עם ציוד המלון. לפעמים למלצריות נגמר כלי הכסף ועלול להתפתות לבחור כמה מהאזור הלא כשר. על המשגיח לעמוד ליד השולחן עם מי הכסף הלא כשרים כדי להסיטם. לאחר האירוע, מפוצצי השרשרת יצטרכו לספק רשימה היכן ישמשו או יוחזרו הכסף והפורצלן.

משגיקים חייבים להיות מאושרים על ידי כיבוי האש המקומי כאשר משתמשים בציוד מסוים כגון מטפים, גלאי עשן, גלאי כיבוי וציוד אחר.

לדוגמא, ניתן לצרוך רק בעלי חיים עם פרסות מפוצלות ומסטיקים, כגון פרות, כבשים, עזים, חזירים, תרנגולות ועיזים. על שוחט לשחוט בעלי חיים כשרים באופן שניתן יהיה לבצע את הטקס שלו בנוכחות מטפים, גלאי עשן וגלאי עשן. מכיוון שמגיקים משמשים לעתים קרובות כחומרי ניקוי, עליהם להכשיר אותם גם להוריד את הכפפות של מכבי האש בהם הם משתמשים כדי למנוע צריבה בשוגג.

התפריט הכשר אינו כולל רכיכות או חזיר, אך ניתן להכין חלופות כמו בשר בקר, עוף או נקניקיות במקום חזיר אם רוצים נקניק בתפריט. כל הפירות, הירקות והדגנים נחשבים כשרים, ולכן אנו לוקחים את המטבח היהודי המסורתי באופן יצירתי ויוצרים את Maison Culinaire. זה כולל כל דבר, החל מהאדמה והשיחים הגדלים בגינה וכלה בפירות וירקות, בשר ומוצרי חלב.

אנו יוצרים תפריטים אישיים למגוון מאכלים בינלאומיים ויכולים לעזור לכם בתיאום עם מסעדות מקומיות באזורכם וחברות קייטרינג כשרות אחרות. כשר – קייטרינג מאפשר להכין אוכל במטבח באמצעות ציוד ומרכיבים קיימים. על פי חוק התורה, מאכלים הנחשבים ככשרים חייבים לעמוד בכללים מסוימים. עליו לעמוד בהנחיות קפדניות, כגון הפרדה קפדנית של בשר ומוצרי חלב, ציוד הכנה ושימוש במרכיבים כשרים בלבד.

רוב המלונות אינם מתייגים מקררים כמזון הכשר היחיד, לכן הקפידו לבדוק אזורים לא כשרים במטבח כדי לוודא שכל המזון והמכשירים הלא כשרים נכנסים לאזור הכשר. עבור יותר מ -500 אורחים בחתונה, על המשגיחים להיזהר מכיוון שצוות הקייטרינג יכול להגיע לארוחה במהירות. על המשגיח לבדוק את הבעיות עם הקייטרינג לפני השימוש בתנור או בכיור ולסיים אותן במהירות האפשרית, גם אם יש עדיין לבצע כמה משימות "זיוף".

כדי להימנע מכך, הרבה משגיקים מאפשרים לברמן רק למזוג את היין מהבקבוק המקורי שלו. כדי להימנע מטעויות אלה, ה- OU מחייב את הקייטרינג לשים את בקבוק היין בכוס ולא בכד במקום להשתמש בכד. הנחיות O קובעות כי כל הירקות חייבים להיבדק בנציבות ביום האירוע. אולם לענייני כשרות, הכלים שמספק הקייטרינג הכשר מסופקים בקופסאות ייעודיות במטבח. יש לחתוך את כל הפירות בהשגחת המטבח ולהסירם בעזרת סכין או קרש חיתוך, איתו נחתכו לימונים וליים.

להזמנות ואירועים

להזמנות ואירועים