קייטרינג לאירועים

בעוד שאנשים מסוימים מדמיינים שאירוע אישי הוא עוד יום במשרד או אפילו סתם אירוע במלון, אני יודע שרווחת המשתתפים היא תמיד בראש סדר העדיפויות של מתכנן אירועים. משתתפי הכנס לומדים ומצפים להשיג יעדים עסקיים מסוימים, לא משנה מה נושא האירוע, והם מכירים אותם ומשיגים אותם.

אחרים, כמו קייטרינג האחים בראון, הולכים צעד קדימה בכדי להקל על לקוחות עסקיים אחרים. תמיד יהיו לנו מאכלים ובשר עסיסיים, עשירים ומתוקים, אך ככל הנראה תקבלו פחות ופחות בקשות המתמקדות באפשרויות בריאות יותר. לא רק שאנו חוגגים על מנת להבטיח כי האורחים יהיו רעבים, אלא אנו מספקים גם את כל הצלחות, המפיות והסכו"ם הדרושים להם בכדי ליהנות מהאוכל. בטווח הקצר אנו עשויים לראות חזרה זמנית לארוחות מצופות, אך בטווח הארוך אנו מחלקים קנפים על מגשים, למעט כמה יוצאים מן הכלל לאירועים מיוחדים.

אז תהיה רנסנס והגיע הזמן שכל בענף יפתח רעיונות חדשים ויביא חדשנות לכל מה שהם עושים. לטכנולוגיות יצירתיות ולאסטרטגיות שירות חדשניות תהיה השפעה מתמשכת על השימוש במזון ושתייה באירועים, אך לאיזון הסיכון עם חזרת קשרים אנושיים תוך שמירה על מרחק יהיה מכריע. זה עולה זמן, כסף, זמן ומאמץ, כמו גם הקרבת ערך מבלי להקריב ערך.

ישנן סיבות נוספות לכך שקייטרינגים גמישים יותר בתפריטים. כדי להקל על בחירתכם, שתפו את יומן האירועים שלכם עם יועץ הקייטרינג הארגוני שלכם ובקשו ממנו להמליץ על התאמת היעדים והתקציב שלכם. אם ברצונך להזמין חברת קייטרינג כמו DeBary לאירוע מיוחד, בקר באתר האינטרנט שלנו, צור איתנו קשר באינטרנט או בקר אותנו באופן אישי במשרדנו.

אם הבר שלך אינו מסופק, אתה יכול להציע חבילות מזומן מראש. האחים בראון יכולים לעזור לכם למצוא מיקום נהדר לכנס שלכם ולתכנן תוכניות לקהילה הסובבת, כמו חניה, חניונים רבי קומות וחניות. עליכם לתאם עם עסקים מקומיים, מסעדות, ברים, מלונות ומארגנים אחרים בכדי להפוך את האירוע שלכם להצלחה.

אל תחשוב על תקציב האוכל והשתייה שלך כמספר שלם, או שאתה פשוט מזמין פסל חמאת דיונון ענק. מי שמשלם יותר עושה התרברבות לא יעילה, והסיבות הלא נכונות.

עליכם לתכנן עוד תחנות מזון וברים כדי להפחית את הקווים, מה שיעזור לכם להפחית את עלויות המזון ולהגביל את מספר הבשלנים הדרושים להכנת כל מנה. אתה יכול גם לשקול שיהיה לך פאנל אבטחה שיעזור לך להסביר את החוויה, כולל הוספת פרוטוקולי אבטחה שיש ליידע אותם בפני המשתתפים. עזור להתחבר על ידי מתן אפשרות למשתתפים להעלות תמונות ולהוסיף פרטים קצרים על עצמם. זה לא רק יעזור לצמצם תורים אלא גם להנחות את המשתתפים בהליכים החדשים.

הישיבה בברים ובדוכני האוכל דורשים מקום נוסף כדי שהצוות והמבקרים יוכלו לשמור על מרחק זה מזה באופן הולם. בפגישות, כדאי לשקול לתת הפסקות למשתתפים על ידי הגדרת מיקום פגישה. זה עוזר לך לנהל טוב יותר את החדר וגם להגביל את מספר האנשים בחדר ואת כמות האוכל לכל משתתף.

היו יצירתיים והעלו את החוויה מקו הייצור – מהמזנון עם צלחות קטנות לתחנת הקייטרינג האנכית עם תפריטי תנועה. אוכל בהשראת אסיה במגוון סגנונות, כמו קערות אורז, סלטים, כריכים ועוד.

אם האירוע שלך מתחיל בקבלת פנים קוקטייל, כדאי לך לעבור ליד תחנות התחלה ונקניקיות. אם הכנס שלך מגיע לשיאו באירוע ארוחת ערב, עליך להוסיף צלחת קטנה של קרפים או סופגניות בוערות או אפילו סלט צדדי. הקציב לאיש צוות זוטר לפקוח עין על האוכל, כך שניתן יהיה לחדש אותו לפני שהוא יגיע לצלחת ריקה. אפשר למארגן או לרכז לטפל בעניינים דחופים כמו קרצוף קערה או הזמנת מוצר שירות, אך התעקש על יצירת קשר במטבח בחיוג מהיר.

העריך בזהירות ובאמת אם יעדי האירוע שלך ימשיכו או לא. אם לא, תצטרך לחשוב מחדש על כל היבט במעשיך ולהעריך מחדש אם תתאושש ותצליח שוב.

לאורך השנים מצאנו כי אמנם זה מרשים כשלעצמו למצוא אוכל לא יקר, אך אנו יכולים לעשות יותר עבור לקוחותינו מאשר המתחרים שלנו. בנינו מוניטין של אוכל ושירות לקוחות יוצא דופן והפכנו את סטרטוס לאחת מחברות שירותי המזון הנחשבות בענף. הדוכן שלנו וההבטחה שלנו להתמקד בשירות מקצועי תוך הצעת אוכל טעים במחיר סביר, עמדו על המחויבות שלנו לספק שירותים מקצועיים ללקוחות שלנו, לעובדים ולקהילה המקומית. בנוסף לאספקת מזון, שירותים ומוצרים איכותיים, עד כמה שם, תוכלו להציע גם מגוון רחב של שירותים כמו תכנון אירועים, קייטרינג, לוגיסטיקה, שיווק ועוד.

להזמנות ואירועים

להזמנות ואירועים