קייטרינג למוסדות

האקדמיה לאמנויות קולינריה היא אחד מבתי הספר הקולינריים היוקרתיים והיוקרתיים ביותר בארצות הברית ובעלת מוניטין של מצוינות ומצוינות. תוכנית הלימודים מספקת לסטודנטים את הידע והמיומנויות הבסיסיות הדרושים להם בכדי למצוא קריירה בענפי האירוח, המזון והמשקאות. בוגרים יכולים למצוא עבודה כרכז לשכירת צוותים במפעלי קייטרינג, כמו גם לעבוד במסעדות, מלונות, מסעדות ומוסדות אוכל אחרים.

למרות שאתה עשוי לצפות לעבוד במטבח מסעדה עמוס במשך זמן מה, העבודה היא יותר במשרד. אתה יכול לדמיין שאתה עובד כמנהל קייטרינג באתר נופש יוקרתי בענף האירוח. נסיעות הן יום עמוס עבור מנהלי קייטרינג כאשר הם עובדים במסעדות עמוסות, מלונות, מסעדות ומסעדות אחרות ברחבי העולם.

מנהלי קייטרינג עשויים להיות אחראים על קייטרינג במקום אחד בלבד, או שיהיו להם עוזרים המבקרים באתר ועובדים באופן קבוע. כעוזרי קייטרינג תוכלו לשרת אורחים, להשתתף במזנונים, לארגן מסיבות, חתונות וקבלות פנים.

אם יש לך ניסיון רב, אתה יכול להחליט להקים עסק קייטרינג חוזי משלך שיספק מזון לארגונים וחברות שונות. מנהלי קייטרינג יכולים לעבוד בארגונים שונים, כולל בתי חולים, בתי ספר, אוניברסיטאות, בתי חולים וארגונים ציבוריים ופרטיים אחרים. כמסעדה ביסוד עצמי, הוא אחראי לענות על הצרכים הקולינריים של כל לקוח, להציע תפריטים מגוונים ולענות על כל מיני צרכים תזונתיים. מנהל קייטרינג יכול לעבוד בבית או כעובד במשרה חלקית של חברת קייטרינג קבלנית המספקת שירותי קייטרינג למספר לקוחות. אתה יכול לעבוד איתם או שאתה יכול לעבוד בבית עם קייטרינג קבלני או כחלק מהחברה עצמה.

בתפקיד זה, אתה מפתח ומתכנן שירותי מזון ומשקאות עבור ארגון או עסק כדי לענות על צרכי עובדיו, לקוחותיו, עובדיו ועובדיו.

מוסדות צריכים לעמוד בקצב של מגמות המזון המשתנות – הטעמים וההעדפות המשתנים, ההתקדמות בטכנולוגיית התשלומים ויוזמות ירוקות המנגישות שירותי מזון ומשקאות לקהל לקוחות רחב יותר. פונקציונליות אמורה למלא תפקיד מרכזי עבור קייטרינג בקולג ', מכיוון שרבים ממתקני הקייטרינג של ימינו משתמשים במגוון סוגים שונים של מכשירים כגון מקררים, מזגנים ומערכות קירור. קייטרינג מתחיל צריך לחפש מתקנים עם מגוון רחב של מקומות ישיבה גם בסופי שבוע וגם בחגים.

יש המריצים תכניות הכשרה המקבלות סטודנטים בעלי תארים שונים כל עוד יש להם ציונים טובים. חלק מארגוני המלונאות והקייטרינג הגדולים ביותר פעילים גם בחו"ל ויש הזדמנויות למשימות בחו"ל.

אם אתה מעוניין בתחום זה, אנא קרא את המדריך שלנו לקורסי הקייטרינג הטובים ביותר בארה"ב ובאזורים אחרים בעולם. בחר תעודה לקורס שלך ולמד אותה במשך שנתיים לפחות, אך תוכל לשלב אותה עם קורסים אחרים כגון תואר שני, תואר ראשון בקייטרינג או דוקטורט.

אם אתה עובד בחברת קייטרינג, תפקיד מנהל הקייטרינג עשוי להיות תפקידך כ"מנהל קייטרינג ". בהתאם לכישוריכם ולניסיונכם הקודם, תוכלו להתחיל כעוזרי קייטרינג ולעבוד עד למנהל הקייטרינג. ניתן לזכות בתפקיד זה על ידי השלמת NVQ או SVQ בענפי ההסעדה והאירוח.

מעסיקים המעוניינים להעסיק מנהל קייטרינג זקוקים לתואר ראשון במדעי הקולינריה, כגון אמנויות קולינריה, אמנויות קולינריה או מדעי מזון. מעסיקים מעדיפים מנהלי קייטרינג אם יש להם מדע קולינרי המכין אותם לתכנון וניהול עבודה אינטנסיבי ומתמקד בנושאים כמו בקרת עלויות, היגיינה ורגולציה.

לאחר סיום הלימודים, לסטודנטים תהיה אפשרות לתאם את המשימות היומיומיות הנדרשות להפעלת חברת קייטרינג במשרה מלאה, כגון תכנון, תכנון ותכנון ארוחות וארוחות.

ניסיון מקצועי כעוזר קייטרינג או בריסטה ייתן לך את הכישורים והידע הדרוש לך כדי לעבוד בענף ההסעדה. מי שעושה תואר ראשון בקייטרינג מתאים מאוד לעבודה המאומצת בעבודה במשרה מלאה בענף הקייטרינג. I # Ve עבדתי עם מספר מנהלי קייטרינג ועבדתי במגוון פרויקטים שחלקם הועברו לסטודנטים, כמו כנס הקייטרינג הראשון אי פעם בארצות הברית.

שיווק מסעדה מקומית לבית ספר מובן, אך הצוות מקצועי והאוכל טעים. שירות מעולה ואוכל טרי וטעים, תמיד על פי לוח הזמנים, הם תמיד בראש סדר העדיפויות בעת שיווק חברת קייטרינג. לדוגמא, לכל הורה עם ילד הלומד לגיל הרך יהיו צרכים וצרכיו יהיו שונים. התייצב בזמן לשירות הקייטרינג שלך עד שהוא יגיע ותופיע בזמן הנכון.

להזמנות ואירועים

להזמנות ואירועים